Paradox Interactive objavio je drugi Star Trek: Infinite Dev Log
Developeri iz Nimble Giant Entertainmenta imaju veliki teret na leđima. Ne samo da su očekivanja velika, nego je izdavač ove igre Paradox Interactive, koji je poznat po svojim grand strategy naslovima, a već duže vrijeme nismo vidjeli Star Trek igru koja povezuje strateške elemente sa jedinstvenom pričom o čemu je Mats Holms govorio u prethodnom dev logu. Saznali smo kako se došlo do priče i kakva će igra točno biti, a u drugom dev logu nas Ezequiel Alejandro Maldonado, inače redatelj Star Trek: Infinitea, upoznaje s time kako su točno napravili ovu grand strategy igru i koje značajke možemo očekivati:
Volim ovakve igre i proveo sam stotine, ako ne i tisuće sati u Paradoxovim naslovima. Ako mi je nešto oduvijek bilo jasno u vezi s njima, to je da su mi uvijek dopuštali da ispričam svoju priču. Stoga je moja vizija za Star Trek: Infinite vrlo jednostavna: ova igra omogućuje igraču da živi svoju vlastitu priču Zvjezdanih staza u kultnoj vremenskoj liniji poznatih serija.
Međutim, Maldonado je istaknuo da je trebalo donijeti teške odluke i odgovoriti na pitanja kada, tko i gdje:
Od ova tri pitanja, prava je poteškoća bila odgovoriti kada? Razmatrali smo sve mogućnosti, ali konačni izbor je bio između dvije ere – Archer Ere ili Picard Ere. Archer je imao mnogo razloga da bude pobjednik, ali naša je ideja bila jasna: željeli smo da igrači dožive svoju vlastitu priču Zvjezdanih staza. Osjećali smo, ako se usredotočimo na ovo doba, da će igrači,moći živjeti svoju priču samo kao Federacija, a Zvjezdane staze su puno više od Federacije. Era sljedeće generacije donosi puno drugih izazova, ali politička karta koju je predstavila bila je savršeno platno za igrača da iskusi gledišta različitih civilizacija i razvije vlastitu priču.
To znači da su iz Nimble Giant Entertainmenta odlučili da se neće fokusirati samo na Federaciju, nego će dodati tri nove civilizacije u priči; Klingonsko carstvo, Romulansko Zvjezdano Carstvo i Kardasijansku Uniju, koje se nalaze u Alfa i Beta kvadrantu. Maldonado je naglasio da nisu sve vrste u Alfa i Beta kvadrantima jednake niti imaju iste sposobnosti. Osim što će igrači moći igrati sa velikim carstvima, u igri će postojati i manje sile koncentrirane na pružanje usluga glavnim silama, kao što su Ferengi. Među njima se također mogu pronaći Boliansi, Talariansi, Boslici i mnogi drugi:
Mliječna staza Zvjezdanih staza ogroman je prostor, većinom neistražen, ali s bogatom predajom. Ako smo htjeli to učiniti pravednim, morali smo se usredotočiti na manje područje i ispuniti ovo sa što više Zvjezdanih staza. Zato smo odlučili da se naša igra koncentrira na Alfa i Beta kvadrant.
Što se tiče istraživanja poznatih i nepoznatih dijelova svemira, bio je veliki problem što se tiče postavljanja položaja četiriju velikih sila, jer je nemoguće do savršenosti klonirati sve iz serije u samu igru, stoga su se odlučili na jednostavno rješenje; prilagodili su cijeli sustav u kojem se serije odvijaju većinu vremena kako bi bilo što sličnije, a ostatak su ostavili da se proceduralno generira tako da igrači ne mogu predvidjeti što će pronaći dok istražuju udaljenije dijelove kvadranata.
Vjerujemo da su ljubitelji Zvjezdanih staza očekivali neku vrstu warp putovanja u samoj igri, jer kakva bi to Star Trek igra bila, a da nema takvu mehaniku igranja. Bez brige, warp putovanje će postojati i u ovoj igri:
Poteškoće u pronalaženju goriva, zaliha i mogućnosti popravka dok ste duboko u vanzemaljskim svemirima daleko od doma predstavljaju veliki izazov. Warp domet bio je neizbježan pristup, koji su omogućile vaše svemirske stanice, tjerajući vas da planirate svoju infrastrukturu kako biste omogućili svojim flotama da se rasporede i kreću dalje. Još jedan čimbenik u geografiji i kretanju su političke granice: ne možete tek tako prijeći tuđi prostor bez dopuštenja (dobro, špijuni mogu), čak ni pravocrtno prema zvijezdi izvan njihove domene.
Što se tiče kako populacija gleda na ratovanje, tu su pokupili reference iz drugih Paradoxovih igara kao što su Stellaris i Victoria IV te odlučili uvesti “pop” koje označava stanovništvo ili građanstvo na vašim planetima. Svaki stanovnik će imati svoja načela koja predstavljaju svaku od velikih sila. Među ostalim elementima igranja, špijuni i guverneri postaju iznimno važni u utjecanju na to koliko su povezani s tim načelima.
Još jedna stvar koja dolazi s teritorijem Picardove ere je politička pozornica Alfa i Beta kvadranta. Za razliku od mnogih strateških igara, u svemiru Zvjezdanih staza, sveobuhvatni rat je nešto što čak i zakleti neprijatelji nastoje izbjeći. Postoje razlozi za traženje mira, za smirivanje napetosti među silama, a djelomično se ta napetost održava stalnom ravnotežom pri čemu nijedna veća sila nikada nije stekla konačnu prednost nad ostalima:
Kako bismo to naglasili u Star Trek: Infiniteu, dodali smo dva sustava koji međusobno djeluju kako bi gurali galaksiju naprijed ili nazad. Prvi je ravnoteža snaga, gdje možete jasno vidjeti relativnu moć sva četiri glavna igrača i donositi odluke s kim se sprijateljiti, a koga izopćiti, jer A.I. sigurno hoće. Drugi sustav je galaktička napetost, jer rat ne utječe samo na one koji su u njemu uključeni. Rat gura sve frakcije u neizvjesnost i nestabilnost što ih zauzvrat stavlja u opasnost.